Renkamės skrydžio klasę

Tūkstančiai lietuvių kas dieną kyla ir leidžiasi Vilniaus ir Kauno oro uostose. Vieni keliauja dėl pramogos, kiti grįžta iš verslo susitikimų, dar kitiems lėktuvas yra vienintelis būdas patogiai aplankyti artimus žmones, gerus draugus ar buvusius kolegas. Kiekvienas skrydis turi šiokių tokių pasirinkimų.

Reguliarūs skrydžiai ekonomine klase yra tai, kas įprasta daugumai, tiek keliaujant atostogauti, tiek grįžtant į gimtinę aplankyti artimųjų, tiek ir lankantis užsienyje daugiau darbo reikalais. Dažniausiai tokios klasės lėktuvų bilietai kainuoja nei labai daug, nei itin pigiai, suteikiamos visos įprastos paslaugos, kurių įvairovė priklauso nuo konkrečios aviakompanijos ar net jos maršruto.

Ekonominės klasės bilietai dar būna skaidomi į mažesnes klases, kurios pavadinamos ir išskiriamos pagal oro linijų poreikius. Tai gali būti papildoma bagažo galimybė, daugiau garantijų (pavyzdžiui, dėl atšaukimo, vėlavimo ir pan.) Įprastai ekonominės klasės lėktuvų bilietai parduodami kartu su rankiniu ir registruotu bagažu.

Papildomai ekonominės klasės keleiviams siūlomos įvairios paslaugos nuo pietų iki papildomo registruoto bagažo vieneto. Pietūs gali būti įskaičiuoti į kainą, gali būti papildomai apmokestinami, gali būti siūloma didesnė patiekalų įvairovė, gėrimai (įskaitant ir alkoholinius). Tuo tarpu kai kurios bendrovės mano, kad registruotas bagažas, užkandžiai ar pietūs, gėrimai ir dauguma kitų paslaugų turi būti mokamos arba skirtos pagerintos ekonominės klasės keleiviams. Taigi, prieš rinkdamiesi bilietus atkreipkite į tai dėmesį.

Verslo klasės skrydžiai daugumai atrodo pinigų švaistymas, tačiau jei skrendate tiesiai į verslo susitikimą – investuoti verta. Jums beveik viskas bus įskaičiuota, nereikės rūpintis dėl įvairių garantijų, gausite kur kas didesnį maisto ir užkandžių pasirinkimą, o svarbiausia, turėsite (ne visos bendrovėse) daugiau asmeninės erdvės, taigi kelionė bus komfortiškesnė, malonesnė. Dauguma oro linijų siūlo verslo klasės keleiviams ir daugiau bagažo (tiek rankinio, tiek registruoto), todėl jei gabenatės šiek tiek daugiau asmeninių daiktų pagalvokite apie šios klasės pasirinkimą.

Atskirai galėtų būti išskirti ir pigūs skrydžiai, kurie iš esmės atitinka ekonominės klasės pigiausią variantą. Tai skrydžiai už ypač mažą kainą, į kurią neįskaičiuoti nei oro uoste mokami mokesčiai (būna išimčių), nei registruotas bagažas, nei užkandžiai ar gėrimai (taip pat būna išimčių). Tačiau pigūs skrydžiai yra tai, kas domina daugybę keliautojų, mat už labai mažą kainą galima išvykti į netolimą Europos miestą, aplankyti ten esančius draugus ar tiesiog įdomiai praleisti savaitgalį – tam tikrai nėra būtinas nei registruotas bagažas, nei verslo klasės privalumai. Bet kuriuo atveju, komforto tokiame skrydyje daugiau nei vykstant viešuoju transportu, o kelionės trukmė gali būti tokia pati.

Pasirinkti tinkamą klasę nėra sunku, tereikia įvertinti savo poreikius ir galimybes, nuspręsti, Jums svarbiau sutaupyti šiek tiek pinigų ar keliauti ypač patogiai.